Categories
Fasadai

Polistireninis putplastis

Polistireninis putplastis yra termoizoliacinė medžiaga, išsiskirianti puikiu kainos ir efektyvumo santykiu. Putplastį sudaro 98% oro ir 2% polistireno. Kadangi,pagal gaminimo technologiją oras neišsisklaido iš putplasčio, yra išlaikomas pastovus termoizoliacinis poveikis. Polistireninio putplasčio šilumos laidumas 0,030 – 0,045 W/(m*K)

Kodėl verta rinktis polistireninį putplastį?

  • Lengvas, tvirtas ir pigus;
  • Nepralenkiamas termoizoliacinėmis savybėmis;
  • Nekenksmingas sveikatai;
  • Neteršia aplinkos;
  • Mažiausiai degus iš degiųjų statybinių medžiagų;
  • Ilgaamžis;
  • Biologiškai neutralus;
  • Efektyviausia išorinių atitvarų apšiltinimo medžiaga.

EPS polisterinis putplastis – tai baltos spalvos, ilgaamžės plokštės. EPS putplastis yra ekologiška ir efektyvi termoizoliacinė medžiaga. Šilumos laidumas ≤0,039 W/(m*K) . EPS polisterinis putplastis naudojamas: apšiltinti plokštiems stogams,  šlaitinių stogų šilumos izoliacijai, grindų šilumos izoliacijai ir kitai termoizoliacijai.

Neoporas – pilkos spalvos putplasčio analogas. Neoporo termoizoliacines savybes pagerina plokščių gamyboje naudojamas grafitas. Jis atspindi, absorbuoja infraraudonuosius spindulis ir tokiu būdu sumažina šilumos pralaidumą. Neoporo termoizoliacinės savybės lyginant su EPS baltuoju putplasčiu yra apie 25% efektyvesnės. Geresnės termoizoliacinės savybės leidžia suploninti iki 25 % termoizoliacinio sluoksnio storį. Neoporas standartiškai naudojamas fasadų apšiltinimui, tačiau 2014 metų liepos mėnesį Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, gaisrinių tyrimų centras informavo visuomenę dėl polistireninio putplasčio „Šiloporas NEO EPS 80″ ir  „Šiloporas NEO EPS 100″ panaudojimo plokščių stogų konstrukcijose, atitinkančiose Broof (t1) reikalavimus. Informuojama, kad putplastį EPS 80 galima keisti į polistireninį putplastį„ Šiloporas NEO EPS 80″, o praplečiant taikymo sritį stogo konstrukcijose naudoti putplastį EPS 100, arba jį pakeisti į polistireninį putplastį Šiloporas NEO EPS 100. Tai smarkiai išplėtė neoporo panaudojimo sritį, suteikiant galimybę taupyti ne tik įrengiant fasadus, bet ir plokščius (sutapdintus) stogus.

XPS polistirolas

Ekstruzinis polistirolas (XPS) – universali šilumos izoliacija. XPS plokščių savybės priklauso nuo jų porų struktūros, kuri yra visiškai vientisa ir uždara, ji visiškai skiriasi nuo putų polistirolo (EPS) porų struktūros. Uždara XPS porų struktūra garantuoja puikias ir patikimas šilumos izoliacijos savybes, netgi esant prastoms oro sąlygoms. Naudojamas XPS putplastis izoliacijai nuo įšalo, pamatų, perdangų, stogų, sienų, požeminių stovėjimo aikštelių, geležinkelių, greitkelių konstrukcijų termoizoliacijai.

Statybos techninis reglamentas reikalauja, kad termoizoliacinis sluoksnis būtų sudarytas iš dviejų ar daugiau polistireninio putplasčio EPS arba XPS. Apatinio putplasčio sluoksnių gniuždymo įtempis turi būti ne mažesnis kaip 80kPa (kai produkras deformuojasi 10%). Viršutinio polistireninio putplasčio įtempis ne mažesnis kaip 100kPa. Jei pastato termoizoliacinis sluoksnis sudarytas iš vieno polisterinio putlasčio sluoksnio (EPS, XPS) , tokio statybos produkto iš putplasčio gniuždymo įtempis turi būti ne mažesnis kaip 100kPa (jei produktas deformuojasi 10%). Atsižvelgiant į tai, plokščių stogų šiltinimui gali būti naudojamos tokios polistireninio putplasčio rūšys:

  • apatiniam sluoksniui EPS 80, NEO EPS 80, XPS.
  • viršutiniam sluoksniui arba vienasluoksnei izoliacijai: EPS 100,  NEO EPS 100, XPS.