Šlaitiniai stogai

Stogas - kiekvieno pastato architektūros dalis. Jis atlieka vizualinę, hidroizoliacinę, termoizoliacinę funkciją.

D.U.K apie šlaitinius stogus

Dažniausiai užduodami klausimai D.U.K apie šlaitinius stogus.

- Bituminėms čerpelėms – rekomenduojamas minimalus nuolydis 12 laipsnių;
- Plieninės dangos – rekomenduojamas minimalus nuolydis 7 laipsniai;
- Beasbestinės dangos – rekomenduojamas minimalus nuolydis 12 laipsnių;
- Betoninių čerpių – rekomenduojamas minimalus nuolydis 14 laipsnių;
- Keramikinių čerpių – rekomenduojamas minimalus nuolydis 16-18 laipsnių.

Vienašlaitis stogas – tai paprasčiausia šlaitinio stogo konstrukcija. Vienašlaitį stogą sudaro tik viena stogo plokštuma. Šio tipo stogai paplitę modernioje architektūroje.

Dvišlaitis stogas – tradiciniai stogai, dažniausiai sutinkami mūsų šalyje. Tai trikampio tipo stogas iš dviejų plokštumų. Dvišlaičio stogo viršus sujungtas kraigu. Šlaitai remiasi ant atraminių sienų, o galuose dažniausiai montuojami langai, balkonai patalpų apšvietimui.

Dvišlaitis mansardinis stogas – mansardinis stogas tai dvišlaitis laužytas stogas. Tokio stogo kiekvienas šlaitas yra padalintas į dvi plokštumas ir sumontuotas su skirtingu nuolydžiu. Tokio tipo stogai padeda išnaudoti mansardos erdvę.

Trišlaitis stogas – sudarytas yra iš trijų plokštumų. Trišlaičio stogo dvi plokštumos savo forma panašios trapeciją, o viena trikampė plokštuma. Tokio tipo stogai naudojami įrenginėjant žiemos sodus ar terasas.

Piramidės formos stogas – trikampio formos šlaitai sueinantys viename taške, dažniausiai būna keturšlaitis stogas. Šie stogai pasirenkami statant kvadrato formos pastatus.

Susikertantis stogas – Tai sujungti keli dvišlaičiai stogai, suteikiantys pastatui išskirtinę išvaizdą. Tokio tipo stogai gali kirstis sudarydami X ir L raidės formas.

Rečiau sutinkamos šlaitinių stogų rūšys: Valminis stogas, pusiauvalminis stogas, kupolo formos stogas, daugiašlaitis stogas.

Šlaitinį stogą sudaro: medinės gegnių konstrukcijos, hidroizoliacija, stogo apšiltinimo medžiagos, vėdinimas, lietaus nuvedimo sistema, pasirinkta stogo danga bei kiti priedai stogui.

Šlaitiniai stogai dėl daugybės savo techninių privalumų nukonkuruoja plokščius stogus. Vieniems šlaitiniai stogai labiau patinka dėl estetinės išvaizdos, kitiems – dėl pranykstančios nesandarumo rizikos. Prieš pasirenkant stogo tipą rekomenduojame pasitarti su mūsų specialistais apie siūlomas stogo dangas šlaitiniams stogams.

Statybinės plėvelės

Kam reikalinga statybinė plėvelė? Statybinių plėvelių pagrindinė funkcija apsaugoti šilumos izoliacijos sluoksnį nuo drėgmės. Svarbu teisingai pasirinkti ir uždengti statybinę...

Read More...

Lietaus nuvedimo sistemos

Lietaus nuvedimo sistema –svarbi šlaitinio stogo konstrukcijos dalis.  Lietaus nuvedimo sistema turi būti kokybiškai sumontuota, tada savo darbą atliks efektyviai...

Read More...

Priedai stogui

Stogo įrengimas sudėtingas ir daug pastangų reikalaujantis procesas. Be to, kad būtina išsirinkti tinkamas medžiagas, kokybiškai jas sumontuoti, labai svarbu...

Read More...

Betoninės čerpės

Betoninių čerpių stogai  išvaizda, savybėmis mažai kuo skiriasi nuo keraminių čerpių . Tačiau nevertėtų pamiršti, kad betoninės čerpės  sunki danga...

Read More...

Keraminės čerpės

Keraminės čerpės tai dar vienas stogo čerpių pasirinkimas. Ši stogo danga puikiai tinka stogo renovacijai ar naujo stogo dengimui. Dėl...

Read More...