Šlaitiniai stogai
D.U.K apie šlaitinius stogus
Dažniausiai užduodami klausimai D.U.K apie šlaitinius stogus.
- Plieninės dangos – rekomenduojamas minimalus nuolydis 7 laipsniai;
- Beasbestinės dangos – rekomenduojamas minimalus nuolydis 12 laipsnių;
- Betoninių čerpių – rekomenduojamas minimalus nuolydis 14 laipsnių;
- Keramikinių čerpių – rekomenduojamas minimalus nuolydis 16-18 laipsnių.
Dvišlaitis stogas – tradiciniai stogai, dažniausiai sutinkami mūsų šalyje. Tai trikampio tipo stogas iš dviejų plokštumų. Dvišlaičio stogo viršus sujungtas kraigu. Šlaitai remiasi ant atraminių sienų, o galuose dažniausiai montuojami langai, balkonai patalpų apšvietimui.
Dvišlaitis mansardinis stogas – mansardinis stogas tai dvišlaitis laužytas stogas. Tokio stogo kiekvienas šlaitas yra padalintas į dvi plokštumas ir sumontuotas su skirtingu nuolydžiu. Tokio tipo stogai padeda išnaudoti mansardos erdvę.
Trišlaitis stogas – sudarytas yra iš trijų plokštumų. Trišlaičio stogo dvi plokštumos savo forma panašios trapeciją, o viena trikampė plokštuma. Tokio tipo stogai naudojami įrenginėjant žiemos sodus ar terasas.
Piramidės formos stogas – trikampio formos šlaitai sueinantys viename taške, dažniausiai būna keturšlaitis stogas. Šie stogai pasirenkami statant kvadrato formos pastatus.
Susikertantis stogas – Tai sujungti keli dvišlaičiai stogai, suteikiantys pastatui išskirtinę išvaizdą. Tokio tipo stogai gali kirstis sudarydami X ir L raidės formas.
Rečiau sutinkamos šlaitinių stogų rūšys: Valminis stogas, pusiauvalminis stogas, kupolo formos stogas, daugiašlaitis stogas.